Počet záznamů: 1
Aukce starožitností a uměleckých předmětů
časopis
36. aukce, 2011
- PERIODIKA - Souborný záznam periodikaSignatura ČB 6.227/2011-36 Nakladatel [PRAGAE] : [Typis Academicis, Caesarei Collegij Soc: IESV], [1656] Fyz.popis 24 nečíslovaných stran, 360 stran : ilustrace ; 12° Poznámky Bez tištěného titulního listu; názvové, autorské a nakladatelské údaje převzaty z titulní strany výtisku sign. BE 182. Rok vydání římskými číslicemi: "Anno M. DC. LVI.". Na fol. A1r rytá titulní strana (celostránková nesignovaná mědirytina): "SERAPHINVS SEU SCHOLA Sancti Amoris M. DC. LVJ. Formis Academicis Pragae.". Na fol. A3r-A7r: "EMINENTISSIMO [et] REVERENDISSIMO PRINCIPI AC DOMINO, D. ERNESTO ADALBERTO, S.R.E. TIT: S. PRAXEDIS PRESBYTERO, CARDINALI AB HARRACH, ARCHI-EPISCOPO PRAGENSI, ... x ... Eminentissime Princeps, IGnis est divinus Amor, ait Amoris corculum Augustinus, ... x ... EMINENTIAE TVAE Ad humullimae obsequiae paratissimum [et] obligatissimum Collegium Societ: IESV ad S. Clementis.". Na A7v: "SYLLABVS TOTIVS OPVSCVLI.". Na s. 1: "INTRODVCTIO. ECce tempus tuum, tempus amantium. vel, ut alij legunt, tempus amoris, ...". Na s. 6: "LIBER I. CONSIDERATIO I. AMOR DEI, Amor Seraphicus. SChola Sancti Amoris est aperta ...". Expicit hlavního textu na s. 359: "Ex his quindecim perfectionibus, // & proprietatibus Caritatis, tanquam // totidem gradibus, compone scalam, // in qua Amor Dei est veluti funda- // mentum, cui insistant reliqui gradus. // Quos ut faciliùs memoriâ teneas, & // ad illoste examines; distincte pone- //mus eodem ordine, quo collocavit Apostolus." Následuje: "SCALA COELI. 1. Caritas amans. 2. Caritas patiens. 3. ...". Chyba ve stránkování: strana 351 je označena číslem 451. Impresum na titulní straně pod linkou. Na A3v konturová iniciála I na ozdobném pozadí zalomená na výšku 5 řádků, na s. 1 podobná iniciála E a na s. 6 iniciála S ve výšce 4 řádků, na A7v a na s. 6, 93, 174 a 272 ornamentální pás, na A12r a na s. 5, 10, 12, 33, 35, 47, 68, 73, 77, 88, 94, 99, 101, 103, 105, 111, 113, 115, 139, 143, 150, 164, 166, 179, 189, 203, 205, 218, 220, 231, 238, 240, 243, 267, 271, 289, 306, 324, 342, 346, 357 a 360 ozdůbky na konci textu, na s. 354 křížek na konci textu, na A12v velká dřevořezová viněta se zanakem jezuitů (christogram IHS atd.), táž viněta na s. 92, na s. 173 dřevořezová viněta s maskaronem, na s. 359 linka z ozdůbek; živá záhlaví, na A3v-A7r křížek mezi ozdůbkami v záhlaví, ma A8r-A12r otazník mezi ozdůbkami v záhlaví, na s. 1 číslo strany v kulatých závorkách mezi ozdůbkami v záhlaví; signatury, kustody Citace ČSB, II., 714.14 Poznámky k popisovanému exempláři Na rubu přední předsádky rkp.: "In Corde JESU Cor meum meum[ue] pariter include, et amare non ..." Pozn.o vazbě Vazba pergamenová s hranovým přehybem na lepenkových deskách, knižní blok šitý na pravé vazy na třech pergamenových řemíncích, na hřbetu stopy po inkoustem psaném titulu, ve spodní části hřbetu nepopsaný novodobý štítek, tmavě šedá celoplošná ořízka; odřeno, ušpiněno, hřbet potrhán Dal.odpovědnost Jezuitská tiskárna (Praha, Česko) (Tiskař)
Načítání…
Počet záznamů: 1